AKCE 2+1 ZDARMA na ČAJE - zadejte slevový kód ZIMA2022 do poznámky. Kontaktujte nás: 773 734 883, info@lrzdravi.cz BIO SUPERPOTRAVINY NATURALIS a BIO KOSMETIKA SEMANTE od NATURALIS

MEDILIFE

Webová stránka značky: MEDILIFE

MEDILIFE FOOD TUNIS

Prodej olivových olejů z jihu Tuniska USDA Organic Extra Virgin TOP quality.

Prodej těstovin, tuniských koření a ochucovadel Harissa, Tuniské datle a další tuniské produkty.

Import do ČR : Petr Mahdal

Certifikace 

ISO 9001, ISO22000, KOSHER, ECOCERT, DEMETER, FDA, AVPA, ONH

 

V Tunisku je tradičně ručně sklizeno (přátelské pro olivy a olivovníky), na rozdíl od mechanické sklizně, která poškozuje stromy agresivní metodou sklizně, jako je tomu ve Španělsku, Itálii, Řecku atd.


>> Olivy jsou okamžitě přesunuty z pole do lisu: Nejlepší olivový olej se získává lisováním oliv, které byly sklizeny ve stejný den. Tímto způsobem se olivy neoxidují a výstup v olivovém oleji je jen to nejlepší, co můžete mít. Náš lis je uprostřed Olivových polí.


>> Náš olivový olej je lisovaný za studena. Olivy zůstávají ve stáncích a čekají, až na ně přijde řada.Navíc, když přijde jejich čas, plody rozdrtíme u pecek na pastu, která se lisuje na olej.Především nepoužíváme teplo (které zvyšuje množství, ale snižuje kvalitu olivového oleje). Naše olivy lisujeme za studena pro nejlepší možný olivový olej. To má za následek nízkou kyselost a nízké PV našeho olivového oleje.

 

Chemická analýza olivového oleje z Tuniska


> Olivový olej z Tuniska má nízkou a stabilní kyselost (kyselost 0,3 %, Δ K < 0,01). Zvýšená hladina volných mastných kyselin může například indikovat špatnou kvalitu nebo nesprávné zacházení s ovocem, příliš dlouhou dobu mezi sklizní a extrakcí, špatné skladování a/nebo vysokou teplotu během extrakce.


Nízká hodnota peroxidu (10,70) . Primární měření žluknutí v oleji. Vyšší hladiny peroxidu indikují oxidovaný a/nebo nekvalitní olej a poskytují představu o čerstvosti a podmínkách skladování. Výrobce: MEDLIFE Tunisko Dovozce: AFROFRUITS IČ: IČO: 69669481


Nízká úroveň UV absorpce znamená vysokou kvalitu olivového oleje neoxidovaného (K270 < 0,112 ; K232 < 1,88) . Sekundární měření žluknutí v oleji. Zvýšené úrovně absorpce UV záření ukazují na oxidovaný a/nebo nekvalitní olej, možnou rafinaci a/nebo falšování rafinovaným olejem.


Vyšší než 55% procento kyseliny olejové má za následek delší skladovatelnost olivového oleje (naše je 59,13%).

Žádné produkty značky MEDILIFE nebyly nalezeny...
Zpět do obchodu